Salı, Ocak 20, 2009

Hmm arabesk çok güzel


bir blogda gördüm. benim siteye link veren bi blokta. şu blogroll'unda cikmiş sitem. profilinde "arabesk" dışında her şeyi dinlerim falan yazıyordu.. ayıp.. resmen ayıp.. ben de blogrolunda arabesk gözüksün, sabote olsun istedim..

elalem indie sarkilari koysun, internette citirlari kessin inceden, akabinde muhabbete girsin "ay bu sarki'nin etiketi sizde varmiş" diye, biz de acimizdan, kederimizden, ama delikanli olarak, ama yüregimizle bu sarkiyi profilimize koyalim.. o indie sarkiyi profiline koyan zengin piçlerine, onlara gülen kizlara da yaziklar olsun, kahrolsun felek.. bizim ipodumuz yok ki biz de dinleyelim yabanci sarkilar..

her neyse çocuklukta maaile gidilen, reno dokuzlu pikniklerin, arabanin kapisi acik sarkisidir bu sarki.. mercimek kofteleri üpletilip, uygun bir agaca dünyanin en rahatsiz, dünyanin en sikko salincagi kurulurken, işemek için pipimizi börtü böcegin isirmayacagi bir yer begenirken, bu sarki calar arkadan..

genelde işbu şarkiylan bi baltaya sap olamamis dayiya, kücük amcaya bir sigara yaktirir.. özletir sevgilisini bir sekilde, anlamassin tabi o sirada sen, tospalari ters cevirmek daha mühim bir hadisedir... oysa ki sarkinin sözleri eşsizdir:

"askin da sevgin de kalbin de tastan
cok hata etmistik biz zaten bastan
silinsin bu askin hatiralari
gunah yazik
bize hayir yok bu asktan"