Salı, Mart 31, 2009

goya's ghosts & los lunes al sol

iki film birden kuşağı yaptım az evvel. ilki goyanin hayaletleri ikincisi güneşli pazartesiler.. ikisinde de maşşalah javier bardem oynuyor. seviyorum bu ispanyol inşaat işçisi kilikli adami. ama allaşkina bana şimdi kimse javier bardem'in izzet altınmeşe'nin gençliğine benzemediğini söylemesin.

bugun kendisini alkisliyorsak, oynadigi roldeki yer yer manyagi, yer yer iyi kalpli adami, bilemedin işgüzar serseriyi birebir beyaz perdeye aktarmis diyorsak, kendisinin suratina yillardir alisik oldugumuz icindir kanımca.. çok tanidik yüz hatlari vardir zira.. "ulan kime benziyor kime benziyor" diyen arkadaslar icin soyluyorum ki javier bardem "bensiz bir izzet altinmesedir"
ahanda fotosu:
yarin bi gün "a life time story: izzet altinmese" adli bir film ceksem (veya mahsun çekerse) düsünmeden veririm rolu javier bardem'e.. soyletirim "oy dügümelli dügümelliyi" okuturum "bitliste bes minare"yi..

bu arada goya'nin hayaletleri tarihsel gerçeklerle uzaktan yakından alakalı olmayan bir filmmiş. ha kimi yerlerde tarihsel dogrulara carpiyor ama o kadar dönem filmi tandansinda film yapsam benimki de çarpar.. los lunes al sol ise evsanevi bir film