Pazartesi, Eylül 30, 2013

Andımızı Okutan Çocuk Olmak

Demokratiklesme paketimin tum o yalancı balkon konusması samimiyeti içinde bir gerçek vardı ki biz 90 çocuklarının anılarını ortadan kaldırdı. Yanlış anlaşılmasın andımızın okullarda olması saçmalıktı ama işte insan üzülüyor..

hayatim bir sekilde yapmak isteyip yapamadiklarim, üstelik millet yaparken benim yapamadiklarimla dolu.. cok gerzek seylerden cok komplike seylere kadar bu yapamadiklarim bulunmakra..

ama beni en cok yaralayani andimizi okutamamakti sanirim.. ilkokulda çok öykündüğüm ama aptal bir çocuk oldugum için bir türlü oraya o binlerce cocuğun önüne çıkıp olamadim.. 

mutsuzum. 

bugun bile..


Cunku bu andimizi okumak cok sahane bir seydi  bence.. her gün okulun en koca sesli, en caliskan ogrencilerinden biri cikip
"türküüüüm dogruyaaaam çalışkaaanaaam" diye ünlerdi ya ilkokulda, o çocuk olmanin ayri bir hissiyati ayri bir güzelligi vardi bence. hatta o cocuk bakkaldan bedava gazoz bile aliyor, geceleyin odasina girdiginda ayri alemlere daliyor olabilirdi bilmiyorum.. olmadim ki ben hiç.. olsam cok sevinirdim ama.. keşke olsaydim.. bi kere bari.. hiç olmadi bayrak cekseydim. kahretsin lan.. yitirilmiş bir çocukluk.. komşunun çocuğu oyuncak arabamı çalsa daha iyiydi..


konuyla ilgili bir animi anlatmak istiyorum ben. 1989 un aci günlerinden bir tanesinde ben ilkokulayim o vakit haliyle. Aakeri veraset biteli hani olmuş ama hala paralel evrenlerdeyiz ve leblebi tozu yerken "kenan evren hem leblebi tozu yiyor hem de ıslık çalabiliyormuş" diyerek darbe şakşakçılığı yapıyoruz.

her neyse fbi irlama arkadasimiz cikti li kendisi bugun hapistedir, basladı okumaya

TURKUUĞÜÜÜMM DOĞRUYUUAAMM ÇALIŞKANIIIM 

bakti her seyi tekrar ediyoruz koy verdi

"patates" diyor patates diyoruz, en büyük diyor en büyük diyoruz allah dior allah dioruz. 

zor zaptettiler cocugu mikrofonu zor aldilar elinde. Tav olmuştum öğrencilerin kendi yazdıkları patates andımıza mudahale gelmesine ama o zamanlar direniş bizden uzaktı. Şimdi olsa "FAŞİZME KARŞI ARI MAYA" diyip arı mayalı silgimi yemez kürsüye atardım. Ama olmadı

Velhasıl, benim gordugum ilk anarsisttir ilk punktir o arkadas. sonrasinda uyusturucu satıcısı oldu gerci..